Po stopách soumarů

Tisk

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj Investice do vaší budoucnosti


Dva dny putovala po trase vimperské větve středověké obchodní cesty zvané Zlatá stezka karavana z bavorského Philippsreutu do šumavského Vimperka na počet 700. výročí první písemné zmínky o této trase. V cíli, pod vimperským zámkem, ji v neděli 17. června odpoledne přivítal starosta Vimperka Bohumil Petrášek chlebem, solí a pivem. Na arkádách pak následovalo občerstvení pro všechny a kulturní program.

Po vimperské větvi Zlaté stezky se vypravil zástup pěšáků, aby na vlastní nohy pocítil, co že to obnášelo putovat s Bavor do Vimperka přes kopce a údolí. Pochod zahájila mše svatá v kapli v Philippsreutu. Po uvítání místním starostou se putovalo do Strážného, kde se poutníků ujali místní a připravili bohaté občerstvení. Cílem prvního dne se stala Horní Vltavice. A na řadu přišly klobásky, gulášek, countrybál a pro mnohé i nocleh. Další den se bude pokračovat přes Kubovu Huť do Vimperka a celý pochod zakončí zahradní slavnost na arkádách.

Druhý den čekala vimperské soumary prohlídka kostela v Horní Vltavici a výšlap do Kubohuťského sedla. Zde pak neskutečně bohaté občerstvení a velkým překvapením byl dort s vyznačenou trasou pochodu. Na Korkusově Huti byla opět připravena prohlídka kostela a odtud do Vimperka zbývaly poutníkům již jen dvě hodiny chůze. No a pak to přišlo. Koně, mažoretky v nádherných kostýmech, spoustu jídla i pití a historické představení vimperských ochotníků z divadelního souboru Bouček a šermířů ze skupin Berit a Artego...

                                                                                                                                                                                            
 

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

 

 Zámek Vimperk

 

 Restaurace Vodník

 Pizzerie Marco

 Hotel Zlatá Hvězda

 

Cukrárna

 Pivovar

 

 reklama IT Profi s.r.o.